Тепловий насос - це обладнання для кліматичного контролю в будівлі, що працює за принципом перетворення низькопотенційної теплової енергії в високопотенційний, через не прямий контакт природного теплового ресурсу (повітря, води, тепло землі) з холодоагентом. Може використовуватися для обігріву або охолодження приміщення, а також нагріву води в санітарно-побутових потребах.
  
ПРИНЦИП РОБОТИ ТЕПЛОВОГО НАСОСА "ПОВІТРЯ-ВОДА"
1. Повітря з вулиці надходить в зовнішній блок, де проходять труби з холодоагентом.
2. Теплова енергія повітря впливає на холодоагент, змушуючи його змінювати стан з рідкого на газоподібне.
3. Перетворюючись в пар, холодоагент під тиском направляється до компресора, де силою стиснення рухомою і нерухомою спіралі, підвищує свою температуру.
4. Дійшовши до внутрішнього блоку (теплообмінника), холодоагент передає своє тепло на сусідні труби з водою. У них, вода розігрівається і розноситься по системі, тим самим зігріваючи будинок.
5. Випари холодоагенту, віддаючи температуру воді, охолоджуються, перетворюючись на рідину, і знову спрямовуються до зовнішнього блоку (весь цикл повторюється).

Подібне обладнання має 3 види підключення:

  • Виключно до підлоги, радіаторів та фанкойлів для охолодження або опалення житлоплощі;
  • Підключення системи опалення та бойлера (накопичувального бака);
  • В тепловий насос  входить і накопичувальний бак для ГВС і компоненти системи теплопостачання (охолодження).

Процес монтажу зовнішнього блоку

З усіх типів теплових насосів, варіант "повітря-вода" найпростіше в установці. Черговість така:

- підбирається місце з достатнім доступом повітря до зовнішнього блоку (дах або невелику ділянку землі біля будинку, або просто установка зовнішнього блоку на стіну).

- для даху: споруджується металевий каркас під розмір насоса;кріпиться каркас до основи даху, а на нього болтами прикручується зовнішній блок.
- на ділянці: створюється каркас під колектор; викопуються невеликі ями під фундамент для підстави каркаса (глибина залежить від розміру агрегату - в середньому 15-25 см); в ями встановлюються ніжки каркаса і заливаються цементним розчином;

Процес монтажу внутрішнього блоку

Паралельно зовнішнього блоку, встановлюється внутрішній агрегат. Він являє собою сполучний елемент між трубами з фреоном і водою . Як правило, для внутрішнього блоку, готують спеціальне приміщення. Це може бути просто переобладнане підсобне приміщення або навмисно побудована котельня кімната.
 - відбувається вибір місця установки. Для настінного обладнання важливо вибирати несучу або просто широку стіну, щоб вага блоку не став причиною НП;

 -відбувається підключення фреонопроводів між блоками;
- підключається система водоциркуляціі;
- підключається електрообладнання, пульт управління, додаткові датчики;
- контрольна перевірка на працездатність і введення в експлуатацію.

КРАЩИЙ ВИБІР - КОМПАНІЯ М-Клімат
Теплові насоси мають високу енергоефективність, вони не забруднюють навколишнє середовище і більш дешеві в обслуговуванні в порівнянні з електричними і газовими системами. Але для того щоб повною мірою оцінити ці переваги, слід правильно встановити і налаштувати обладнання. Навіть при цілком зрозумілою схемою монтажу, для цієї операції необхідні досвід і спец. оснащення. Досить досвіду за короткий часом не придбаєш, а купувати інструменти для однієї установки не раціонально. Тому, розумні люди наймають команду монтажників від перевірених компаній типу М-Клімат.
Це рішення абсолютно обгрунтовано, низку переваг. наприклад:

- М-Клімат допомагає підбирати і комплектувати системи всім необхідним;
 -у роботі беруть участь тільки підготовлені фахівці, що дозволить уникнути нещасних випадків і зберегти обладнання цілим;
- швидкість монтажу максимально можлива;
- якість робіт відповідає високим стандартам ЄС;
- на всьому чого торкалася рука наших співробітників, буде завірена компанією гарантія з печаткою.
 

Телефонуйте зараз для уточнення подробиць.