Чи можна використовувати кондиціонер (спліт-систему) взимку?

Включення кондиціонера на обігрів (тепло), охолодження (холод) взимку!

Для початку давайте розберемо питання - які бувають кондиціонери по режимам.

Є ті, які працюю «тільки на холод» і ті, які працюють на тепло і на холод (не враховуємо такі функції, як вентилятор, авто, осушення, про них в іншій темі).

Давайте розглянемо ті, які працюють «тільки на холод».

Останнім часом їх стало набагато менше, але все ж, вони є, і з виробництва їх поки що знімати не збираються. Навіщо купувати спліт, який працює «тільки на холод», запитаєте Ви? Якщо Ви збираєтеся використовувати його тільки для охолодження, припустимо у Вас власний будинок, в якому стоїть система опалення, Вам її цілком вистачає, включити її можете коли завгодно. Або встановлюючи кондиціонер в серверну, де його основною і єдиною функцією буде робота на охолодження.

Так навіщо ж переплачувати за додаткові функції, якщо ви ними ніколи не будете користуватися? А вартість кондиціонера, який працює тільки на охолодження порядком нижче, ніж аналог з функцією обігріву. І ще дуже важливий момент, якщо ви придбали і встановили кондиціонер, у якого є тільки функція роботи на охолодження, то переробити його в майбутньому ніяк не можна, він завжди буде працювати тільки на холод, врахуйте це при виборі спліта.


Тепер давайте так само розберемо спліт-систему з функцією охолодження і обігріву.

Такі моделі купують тому що, їх простіше знайти на ринку кондиціонування, ними можна обігріватися, вони більш універсальні, «тому що, такі всі купують, значить, він краще і я собі такий куплю».
Не завжди є можливість придбати кондиціонер «тільки з охолодженням», тому вони користуються не більшим попитом і тому компанії, що продають кліматичну техніку, не завжди їх закуповують. А якщо у Вас невелике місто то, швидше за все «тільки з охолодженням» кондиціонер Ви не знайдете.


Кондиціонер з функцією охолодження та обігріву більш поширений огляду на те, що їм можна обігріватися. Цей момент давай ті розберемо детальніше. Функція обігріву дуже корисна, тому в порівнянні з обігрівачами будь-яких видів, економія електроенергії на обличчя.
Якщо порівнювати спліт-систему із звичайним електрообігрівачем однакової потужності, спліт при споживанні 0,75 кВт енергії видасть приблизно 2,4 кВт, тобто в 3 рази більше ніж споживає. Все тому, що витрачається вона на роботу вентилятора внутрішнього блоку, вентилятора зовнішнього блоку, компресора і трохи на лампочки і т.д. А енергія для обігріву виходить шляхом переносу теплової енергії, і її приблизно в 3 рази більше.

У той час як звичайний обігрівач просто конвектує, тобто перетворює електрику в тепло з втратами. Функція обігріву дуже корисна в міжсезоння, наприклад восени, коли центральне опалення ще не включили, а на вулиці і вдома стало холодно, або навесні, коли опалення відключили, але все ще прохолодно.

Так само обігріватися можна і взимку, але є свої нюанси, про них ми і поговоримо.

Перед тим як купувати кондиціонер, вирішіть для себе, чи буде він використовуватися тільки в міжсезоння на обігрів або взимку так само хочете його використовувати. Справа в тому, що замінити повністю опалення кондиціонером поки що не можна, він може використовуватися як додатковий обігрів. Тому виробники так само поділяють спліти на ті, які можуть працювати до 0 ° С - мінус 7 ° С (температура де встановлений зовнішній блок) і ті, які можуть працювати до мінус 15 - мінус 25 (їх ще називають тепловими насосами).

Зазвичай інверторні спліт-системи працюють на тепло до мінус 15 і нижче, але це в жодному разі треба уточнювати у продавця, або дивитися в інструкції з експлуатації. Пам'ятайте що чим нижче температура за вікном, тим важче кондиціонеру нагрівати приміщення. Так при мінус 25 ° С спліт-система працює на межі своїх можливостей і видає все що може.

«Тому що, такі всі купують, значить, він краще і я собі такий куплю»

Це не правильне судження. Як писалося вище, якщо ви не плануєте користуватися спліт-системою на тепло, то можете зі спокійною душею купувати кондиціонер «тільки з охолодженням». Він ні в якому сенсі не гірше сплита «тепло, холод». Збираються вони з тих же матеріалів, тими ж фахівцями на тому ж обладнанні.

Охолодження взимку.

Так, саме охолодження і взимку. Якщо стикалися з серверними приміщеннями, то не з чуток повинні знати, що більшість з них взимку нагріваються до температур, які їм протипоказані. У такому випадку потрібно встановлювати кондиціонер. Взимку для роботи спліт-системи на холод, необхідно додатково встановлювати зимовий комплект, який складається з реле тиску (РД), воно регулює частоту оборотів вентилятора зовнішнього блоку і тим самим збільшує або зменшує тиск в конденсаторі. Тена для картера компресора, він зазвичай йде з вбудованим датчиком, який при певній температурі включає або відключає його. При негативній температурі він постійно підігріває картер для того щоб при включенні кондиціонера не було гідроудару і клапана компресор не порозбивали.

Так само необхідний тен для підігріву дренажу, якщо він виходить на вулицю. При негативних температурах, дренажна трубка просто напросто замерзне, і вода з внутрішнього блоку буде виливатися усередині приміщення, тому всередину неї встановлюється тен для підігріву. Якщо ви хочете щоб всі опції, які ви встановили, про які ми писали вище, працювали тільки взимку, або тени на картер і дренаж йдуть без датчиків, встановлюється сезонний перемикач. Своєрідний датчик який за певних температурах подає електрику на споживач або не подає.

Ось ніби і всі відповіді на питання, які можуть виникнути при виборі кондиціонера. Або якщо спліт-система у вас вже встановлена, ви зможете розібратися чи можна її включати взимку.