Спліт-системи поділяють на:

1. Настінні

2. Мульти-спліт системи

3. Касетні

4. Колонні

5. Підлогово-стельові

6. Канальні

7. Віконні

8. Мобільні

Розберемо кожну систему докладно:

1. Настінні типи кондиціонерів - в основному зустрічаються в квартирах, будинках і офісах. Складається з внутрішнього та вуличного блоків (зовнішнього), які підключаються за допомогою мідних трубок і електрокабелів. Трубки заповнюються холодоагентом. Потужність спліт-системи (2-10 кВт), охолоджує приміщення 15-100м2. Їх називають побутовими, кімнатними або домашніми.

2. Мульти-спліт - це настінний з тією лише відмінністю, що ці типи кондиціонерів встановлюються як 1 зовнішній і більше 1 внутрішнього блоків, які можуть бути різних видів і різних потужностей. Зазвичай мульти-сплити використовують, якщо немає можливості розміщення декількох зовнішніх або якщо не хочуть псувати фасад будівлі. Великий мінус в тому, що якщо вийде з ладу зовнішній, жоден з внутрішніх працювати не буде.

3. Касетні типи кондиціонерів (касета) - вбудовується в стелю, обдув відбувається знизу по чотири напрямками, закривається декоративними гратами. При правильному розміщенні видно тільки декоративні частину.

4. Колонні типи кондиціонерів (колоннік) - встановлюється в тих місцях, де потрібна велика продуктивність, при цьому займає досить багато місця. Необхідно щоб робоче місце розташовувалося віддалено для уникнення захворювань.

5. Підлогово-стельові типи кондиціонерів - є альтернативою для касетного. Глибина його 16- 25 см. Монтуються вони як радіатор батареї внизу стіни (потік спрямований вгору), або на стелю (потік спрямований горизонтально уздовж стелі).

6. Канальні типи кондиціонерів - (канальник) розміщується за підвісною стелею, потік повітря від нього відбувається по утеплених каналах, так само захованих зверху. Потужність їх 5-25 кВт, цього цілком достатньо для охолодження 4-5 кімнат. Вони можуть використовуватися з вентиляційними каналами, які легко підключаються.

7. Віконні типи кондиціонерів - монтуються в раму, або не товсту стіну таким чином, щоб задня частина виходила на вулицю. Переваги таких моделей - не висока вартість і проста установка, вони витягують до 20% повітря з приміщення. Недоліки в тому, що він досить гучний, в порівнянні зі звичайними сплитами і порушується теплоізоляція стіни або вікна, що призводить до великих теплопритоков.

8. Мобільні типи кондиціонерів - великою гідністю є можливість установки їх там, де побажаєте, вони не вимагають участі фахівця, досить включити в мережу і налаштувати, але при цьому необхідно забезпечить відтік теплого повітря від нього за допомогою гнучкого воздуховода. Такі типи кондиціонерів відрізняються підвищеним рівнем шуму і продуктивність їх менше ніж у решти систем.

Всі перераховані вище типи кондиціонерів мають свої плюси і мінуси. Принцип роботи у всіх моделей однаковий.