Не будемо ходити навколо і відразу перейдемо до справи. Ви звертали увагу скільки останнім часом магазинів і фірм пропонують купити кондиціонер за дуже низькою ціною заманюючи розпродажами і знижками на техніку яка зникає з ринку так само швидко, як і з'являється? Звичайно, покупець сам вирішує, де і у кого йому купити кондиціонер, і де замовити обслуговування та ремонт, але ми всі, постараємося донести до вас інформацію і аргументувати вибір у бік професійних фірм і компаній, що займаються якісним обладнанням.


Монтаж кондиціонера не допускає недбалості та участі в ній не кваліфікованих працівників. Блоки кондиціонера не створять самі по собі комфортних умов в приміщенні. Для правильної роботи кондиціонера потрібна установка їх відповідно до переваг клієнта, враховуючи дизайн приміщення, комунікації, і фасад будинку. Блоки з'єднуються між собою мідними трубками в ізоляції, кабелем електроживлення та міжблочними кабелями, дренажний шланг виводиться на вулицю або в каналізацію для відведення конденсату, що утворюється у внутрішньому блоці. Все це називають трасою.


Як якісно виконана робота, чи правильно підібрано місце для встановлення кондиціонера і які матеріали використовуються - головні ознаки, від яких залежить, як довго буде працювати кондиціонер, чи буде він ламатися, чи будете ви застудитися і т.д.
Великі магазини, що займаються побутовою технікою, працюють на кількість, їх завдання продати товару якомога більше і залучити низькими цінами на товар, при цьому якість йде на дальній план. Не варто дивуватися тому, що кондиціонер не прослужить довго, якщо ви її купили за 2-3 тис.


Поставивши запитання продавцеві з приводу установки, швидше за все вам дадуть телефон, записаний на папірці, або продиктують його. Справа в тому, що кондиціонери це сезонний товар, який користується попитом в основному в літній, жаркий час. Для монтажу кондиціонерів крупному магазину буде потрібно тримати не малий штат монтажників, яким платити в зимовий час буде нічим. Тут і з'являються папірці з номерами «самоделкиних», готових виконати будь-яку роботу.
Часто після таких робіт дзвонять в магазин, який відправляє вас до нас - професійні кондиціонерщики.


Чому кондиціонер, швидше за все, зламається - подумали Ви?


По-перше, магазини закуповують і продають дешеві кондиціонери, так як вони користуються великим попитом і шанс залишитися з кондиціонерами і без грошей до наступного року менше ніж, якби вони закуповували дорогі кондиціонери. Купивши велику партію дешевих спліт-систем, можна отримати велику знижку у постачальника. А дешеві кондиціонери виробляються на заводах, які випускають те що їм замовили, тобто у них немає фахівців, які професійно займаються проектуванням, модернізацією, розробкою кондиціонерів.


Як думаєте можна виробляти техніку з якісних матеріалів, якщо вартість їх і оплата робочим близька до собівартість кондиціонера або перевищує її? Думаю, відповідь очевидна. Продуктивність у такого обладнання менше, тепловтрати більше. Ви платите за прохолоду або тепло в будинку і на вулиці.


По-друге, як Ви швидше за все здогадалися це монтаж. Складність в установці кондиціонера обумовлена в першу чергу тим, що для монтажу повинні використовуватися спеціальні інструменти і необхідно правильно з ними працювати. У контурі буде знаходитися фреон, який кипить, конденсується, змінює свою температуру у великих діапазонах. Тиск в різних вузлах так само різний і набагато вище, ніж в системі опалення.

Що може статися, якщо:

У контур потрапила волога

При попаданні в систему вологи обмерзає фільтр або капілярна трубка, зменшується прохідний перетин або повністю припиняється подача рідкого холодоагенту у внутрішній блок. Температура в приміщенні все далі від заданої, компресор продовжує працювати на повній продуктивності не зупиняючись і незабаром перегрівається, і спрацьовує захист. Остигає і знову запускається, процес повторюється і в один момент компресор згоряє.

У контур потрапило повітря

При попаданні повітря в систему, тиск буде вище, ніж має бути насправді. Підвищений тиск - підвищені температури, знову ж вузли кондиціонера перегріваються, а продуктивність падає. Відключення відбуваються по перегріву або по високому тиску.

У контур потрапила пил, мідна стружка, бруд

Кондиціонер може згоріти після включення дуже швидко, а може пропрацювати тривалий час і згоріти, так як бруд, потрапляючи в компресор, забиває його, осідаючи всередині, або закупорюючи капілярну трубку.Так ж тече кондиціонер, згоряє через неправильне підключення кабелів електропроводки, неправильна розвальцьовування - витік фреону.

Всіх причин, чому кондиціонер може вийти з ладу при неправильному монтажі не перелічити. Тому варто довіряти тільки професіоналам у своїй справі.

Можливо, Вам здається, що ми перебільшуємо. Але повірте, купуючи кондиціонер за найнижчими цінами, виробників про які ви вперше чуєте, та ще й у всесвітній павутині нічого не написано, ви свідомо вибираєте всі ці неприємності, які можуть трапитися.


Що ж відбувається далі?

Монтажника який вам встановив кондиціонер і слід прохолов. Ви телефонуєте в сервісний центр, з якого до вас приїжджає фахівець, оглядає, діагностує та ремонтує на місці за гроші або не ремонтує, так як для ремонту потрібен демонтаж. Все це виливається в пристойну суму. З гарантії вам кондиціонер знімуть в той же день, як ви звернетеся в сервісний центр, тому що виправляти чиїсь помилки безкоштовно ніхто не буде. Після ремонту кондиціонер знову треба встановлювати і платити за монтаж.
Візьміть аркуш паперу і порахуйте, у скільки вам обійшовся «кондиціонер, який стоїть дешего».


Само собою кондиціонери відомих виробників, які коштують дорожче і при правильній установці кваліфікованими монтажниками теж ламаються і в деяких випадках можуть заподіяти дискомфорт, але це відбувається набагато рідше. Турбуватися і обривати телефон не знаючи де шукати того хто встановив не доведеться. Гарантія діє. Переплачувати за додаткові, непотрібні послуги не доведеться.

Так, де ж купувати і замовляти установку кондиціонера?


Звертатися варто в компанії, які професійно займаються кондиціонуванням. Так само в них можуть додатково займатися вентиляцією та опаленням. В таких організаціях постійний штат монтажників, які прагнуть виконувати роботу якісно. Менеджери в таких компаніях намагаються до всіх знайти підхід, підібрати те обладнання, яке необхідно і зберегти довгострокові партнерські відносини з замовниками. Велика частина клієнтів, коли то замовили послуги у фірмі і отримавши те, чого очікували, повернуться і приведуть знайомих. На цій основі і будуються взаємовигідні відносини, і це доводить, що фірма дорожить своєю репутацією.