З настанням літа і приходом спеки, більшість людей бажають придбати кондиціонер в квартиру, або офіс. Природньо, що кожен покупець хоче купити і встановити кондиціонер якомога дешевше. Починаються пошуки оптимальних пропозицій в інтернеті, вивчаючи інформацію багатьох інтернет-магазинів. Перевага інтернет-магазинів полягає в тому, що вони пропонують кондиціонери трохи дешевше порівняно зі спеціалізованими компаніями. Однак можливий інший, неприємний варіант, коли інтернет-магазин пропонує Вам кондиціонер під однією і тією ж маркою, але зовсім не відповідає тому, який пропонує спеціалізована фірма.

Перш ніж звернутися в спеціалізовану компанію, заздалегідь з'ясуйте площі кімнат, які Ви хочете оснастити кондиціонерами. Бажано знати, на які сторони світу виходять вікна або хоча б, куди сонячні промені потрапляють більшу частину дня, а куди майже не потрапляють. Також необхідно уявляти, скільки чоловік будуть постійно перебувати в даному приміщенні. Одна-дві людини сильно не впливають на теплоприпливи, але три-п'ять осіб дадуть від 300 до 1000 Вт тепла в залежності від виду діяльності.
Ще одне питання, яке майже не стосується житлових квартир, кількість і потужність тепловиділяючого обладнання. У кімнаті, де постійно працює кілька комп'ютерів, особливо з моніторами на електронно-променевої трубці, виділяється близько 150 Вт з кожного комп'ютера.
Самий спрощений спосіб з'ясувати необхідну потужність кондиціонера, це на кожні 10 квадратних метрів площі закладати 1 кВт холодопродуктивності. Якщо кімната постійно перебуває в тіні, значить можна трохи заощадити. В іншому випадку, якщо кімната весь день сильно прогрівається сонцем, треба рахувати по 1,2-1,3 кВт.


Після того, як Ви визначили необхідну потужність кондиціонера, можна приступити до вибору моделей. У більшості модельних рядів кондиціонерів є повний набір потужностей. Зазвичай всі кондиціонери розподілені на ряд типорозмірів:


2,0 кВт - 7000 BTU
2,5 кВт - 9000 BTU
3,5 кВт - 12000 BTU і так далі.


BTU - Великобританія Теплова Utility або британська теплова одиниця. Це ще одна розмірність потужності, як вати, калорії або кінські сили. Відповідно прийнято називати ці типорозміри так: «сімка», «дев'ятка», «дванадцятий» і так далі.
Скажімо, у Вас три кімнати по 15, 20 і 25 квадратних метрів. Швидше за все, Вам потрібні дві сімки і одна дев'ятка. Якщо двадцятиметрова кімната виходить на південну сторону, сюди краще встановити дев'ятку.

Купівля кондиціонера - вибір моделей

Найцікавіший момент при покупці кондиціонера. В першу чергу треба визначитися, який ціновий діапазон Вас влаштує. Прийнято розділяти марки на три категорії: бюджетні або економ-клас, середній або бізнес-клас і елітні, тобто найдорожчі і престижні. Але останнім часом виробники сильно розширили свої модельні ряди і навіть у самих недорогих виробників тепер є як дешеві моделі, так і інверторні і топ-моделі.
Тому в першу чергу відіграють роль Ваші потреби, а саме, що конкретно Ви бажаєте від кондиціонера. Або це просто порятунок від спеки, або Ви хочете, щоб він ще й грів при низьких зовнішніх температурах, або бажаєте встановити тихий апарат, який не потривожить Ваш сон і так далі. Коли Ви точно знаєте, що хочете, консультанту набагато простіше звузити пошук і запропонувати Вам саме те, що треба, вказавши кілька варіантів за ціною.


Найпростіші кондиціонери можуть працювати тільки в трьох режимах: охолодження, осушення та вентиляція (подібно звичайному вентилятору). Так звані «теплі» моделі крім іншого можуть ще й обігрівати кімнату. На сьогоднішній момент «холодні» кондиціонери поступово відходять у минуле і використовуються в основному для кондиціонування серверних. Регулювання температури відбувається включенням і вимиканням компресора (як у холодильнику).
При покупці кондиціонера не варто занадто велику увагу приділяти встановленим в них фільтрам. Більшість додаткових фільтруючих вставок практично не впливають на здатність кондиціонера очищати повітря. А взагалі, всі кондиціонери оснащуються стандартно фільтрами грубого очищення, які здатні затримувати частинки пилу видимі в темряві в промені світла.
 

При виборі моделі важливо знати, що існують інверторні кондиціонери. Це апарати, вдосконалені за допомогою технології, що дозволяє плавно змінювати продуктивність кондиціонера. Що це дає? Інверторні кондиціонери економлять близько 30% електроенергії в порівнянні зі звичайними моделями. Також вони мають приблизно вдвічі більший ресурс роботи. Вдобавок зовнішній блок інверторного кондиціонера набагато менше шумить, що повністю виключить ймовірність скарг з боку занадто чутливих сусідів (рідко, але буває).
Є ще одне неявне перевага інвертора. Уявіть, що ви приймаєте ванну, але з якоїсь причини вода в ній постійно підігрівається. Для того щоб комфортно себе почувати, Вам доводиться підливати холодну воду. Це можна робити двома способами: або періодично відкривати кран на всю котушку, або постійно тримати тонку цівку, не вимикаючи. Ймовірність того, що Ви відчуєте себе не комфортно в першому випадку набагато вище. По-перше, Ви відчуєте коливання температури у ванні, по-друге, сильний потік холодної води буде викликати неприємне охолодження ніг. Ось Вам і різниця між звичайними і інверторними кондиціонерами. Можна навіть сказати, що ймовірність застудитися під інвертором трохи нижче. Хоча при правильній експлуатації кондиціонера ця ймовірність практично дорівнює нулю.
 

Фірма "М-КЛІМАТ" у Мукачеві може запропонувати широкий вибір існуючих кондиціонерів. Ви можете заздалегідь замовити необхідний товар, якщо його немає на складі. Ціна практично на все обладнання на порядок нижча, ніж в інших компаніях.Наші консультанти готові в будь-який час приїхати до Вас додому або офіс, щоб прямо на місці провести всі необхідні розрахунки і порекомендувати Вам саме те, що Ви хочете.

Ще кілька років тому запропонований в магазинах асортимент не дозволяв вибрати кондиціонер залежно від вимог до приміщення і типу очищення повітря. На сьогоднішній день вибір кліматичної техніки пропонується в настільки різноманітному асортименті, що вартість йде на другий план. Люди, цілком усвідомлено готові платити за точну відповідність параметрів кондиціонерів характеристикам приміщень і своїм вимогам, які вдосконалюються рік за роком, і багато фірм, які не встигають відповідати цим вимогам йдуть з ринку програвши.